• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ 
    /  2
دلایل تركیدگی قبل از برداشت میوه مركبات  و راهكار مقابله با آن چیست؟

دلایل ترکیدگی قبل از برداشت میوه مرکبات  و راهکار مقابله با آن چیست؟

افزایش محتوای کلسیم و پتاسیم درخت می‌تواند مقاومت فیزیکی پوست میوه را بدون ایجاد اثرات منفی بر ضخامت پوست افزایش دهد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه‌های نیمه گرمسیری، دکتر بابک عدولی عضو هیات علمی پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه‌ گرمسیری در گفتگویی با روابط عمومی درباره دلایل ترک خوردگی قبل از برداشت میوه مرکبات و روش مقابله با آن اظهار داشتند:

ترکیدگی قبل از برداشت معضلی جدی برای ارقام حساس به این عارضه محسوب می‌شود. در حال حاضر تعداد قابل توجهي از تولیدکنندگان مركبات که به توليد ارقام حساس به ترکیدگی از جمله نارنگی پیج و پرتقال‌ های ناف‌دار اشتغال دارند با زيان اقتصادي نسبتاً شديد ناشي از تركيدگي قبل از برداشت پوست ميوه مواجه هستند.

وی اين پديده را عارضه‌ای فيزيولوژيکی عنوان کرد که ناشي از وجود يك دوره رشد سريع میوه پس از دوره‌ای با توقف يا كاهش شديد رشد ميوه است. در سال‌هاي اخير و با تغيير شرایط آب‌و‌هوایی بسیاری از مناطق مرکبات‌ خیز کشور که کاهش قابل توجه بارندگی‌ها را در اوایل فصل رشد به همراه داشته، زیان اقتصادی قابل توجهی را به باغداران به ‌ویژه تولیدکنندگان رقم ‌های پوست نازك و ناف‌دار مركبات وارد کرده است.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: این عارضه ضمن آنکه سبب حذف درصد قابل توجهی از میوه‌ ها در مرحله قبل از برداشت و ریزش آن ‌ها می‌شود، هم ‌چنین می‌تواند با گسترش قابل توجه پوسیدگی ‌های قارچی در باغ و نیز گسترش عوامل پوسیدگی در انبار سبب نابودی بسیاری از میوه ‌های غیرترک ‌خورده نیز شود. بر اين اساس لازم است بر مبناي نتايج حاصل از تحقيقات انجام شده در داخل و خارج از كشور و با در‏نظر گرفتن ويژگي‌هاي مناطق مركبات‏ خيز شمال و جنوب ايران اقدامي در جهت كاهش درصد ميوه‏هاي ترك‏خورده انجام شود تا باغداران بتوانند محصولي بيش‌تر و با كيفيت تر را برداشت نموده و از سود اقتصادي بهتری برخوردار شوند. همچنین با كنترل اين عارضه مي‏توان تا حدود زيادي از گسترش عوامل قارچي زيانبار در باغ جلوگيري نموده و به سلامت درختان كمك شاياني کرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری گفتند: ترک خوردگی میوه مرکبات اگرچه تا حدودی وابسته به خصوصیات ریخت‌شناسی رقم و الگوی رشد میوه می‌باشد اما نتایج بررسی‌های انجام گرفته حاکی از دست داشتن عوامل مختلف فیزیولوژی و مدیریتی در شدت بروز آن می‌باشد. به این ترتیب می‌توان تفاوت‌های معنی‌داری را بین شکل‌های مختلف میوه، درجات متفاوت درشتی میوه‌ها یا اندازه ناف میوه از نظر حساسیت به این عارضه دید. علاوه بر این، درجه حرارت و رطوبت نسبی نیز می‌تواند تا حدودی در شیوع آن مؤثر باشد.

دکتر عدولی یکی از راه‌ کارهای ارائه شده برای کنترل ترکیدگی قبل از برداشت مرکبات، را موضوع افزایش مقاومت بافت پوست به تحمل فشارهای ناشی از توسعه سریع گوشت عنوان کردند و گفتند: بین سطح پتاسیم و کلسیم برگ با درجه شیوع و شدت ترکیدگی قبل از برداشت پوست میوه‌ها رابطه‌ای نزدیک وجود دارد و افزایش محتوای کلسیم و پتاسیم درخت می‌تواند مقاومت فیزیکی پوست میوه را بدون ایجاد اثرات منفی بر ضخامت پوست افزایش دهد.

منبع خبر
روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0