• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ 
دومین روز برگزاری گردهمایی برنامه ‌ریزی تحقیقاتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی به صورت وبینار

دومین روز برگزاری گردهمایی برنامه ‌ریزی تحقیقاتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی به صورت وبینار

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری، اختتامیه گردهمایی برنامه ‌ریزی تحقیقاتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی با محوریت مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری در روز دوشنبه 14 مهر 99 با حضور دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی، معاونین، دکتر مرتضی گل ‌محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه ‌گرمسیری اعضای هیات علمی، محققین، کارشناسان و پیشکسوتان علوم کشاورزی و باغبانی در موسسه تحقیقات علوم باغبانی به صورت وبینار برگزار شد.

در ابتدای برنامه پس از قرائت قرآن مجید و پخش سرود ملی، دکتر مرتضی گل محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری طی سخنانی ضمن تشکر از حضور ارزشمند همه پژوهشگران مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری در این گردهمایی برگزاری چنین گردهمایی هایی در جهت هم اندیشی و افزايش بهره وري و ارتقای سطح كمي و كيفي فعاليت هاي تحقیقاتی موسسه تحقیقات علوم باغبانی و پژوهشکده های زیر مجموعه در زمینه های مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری مفید دانستند. ایشان در ادامه به ارائه گزارش کاملی از فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری در حوزه های مختلف پرداختند.

همچنین دکتر حاجی وند رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی در این گردهمایی به ارائه سخنرانی پرداخته و از حضور همه محققان تقدیر و تشکر کردند. در ادامه محققان مختلف از مراکز و موسسات تحقیقاتی استانی به ارائه سخنرانی علمی پرداخته و درباره مسائل مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری بحث و تبادل نظر کردند.

در ادامه دکتر گل محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری گزارشی از دستیابی به دانش فنی تولید ارقام متحمل لیمو ترش به بیماری جاروک و بهره برداری از ذخایر ژنتیک لیموترش ارائه نمودند.

در ادامه گردهمایی پرسش و پاسخ بین محققان و مدعوین برگزار شد که محققین به پرسش های آنان پاسخ دادند. در پایان دکتر گل محمدی ضمن تشکر از حضور و همراهی همه محققان، کارشناسان و اعضای هیات علمی و یادآوری بزرگان باغبانی کشور بخصوص زنده یاد مهندس یونس ابراهیمی، با ذکر صلوات پایان گردهمایی را اعلام کردند.

 

منبع خبر
روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0