• تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ 
حضور رئیس پژوهشكده مركبات و میوه ‌های نیمه ‌گرمسیری در جلسه هم اندیشی بازاریابی و صادرات مركبات و كیوی در پایانه صادرات روماك گستر استان مازندران

 حضور رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه ‌گرمسیری در جلسه هم اندیشی بازاریابی و صادرات مرکبات و کیوی در پایانه صادرات روماک گستر استان مازندران

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه ‌های نیمه گرمسیری، جلسه هم اندیشی بازاریابی و صادرات مرکبات و کیوی با حضور دکتر مرتضی گل محمدی رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری، نماینده مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران، نماینده دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، مدیر باغبانی و حفظ نباتات استان، اتحادیه باغداران، سورتینگ داران و نظام صنفی و سایر کارشناسان در روز شنبه 22 شهریور 99 در پایانه صادرات روماک گستر استان مازندران برگزار شد.

در ابتدای جلسه از سالن های تخصصی و مجهز به سیستم های جدید دما و اتمسفر، ذخیره سازی، تجهیزات و دستگاه های سورتینگ و اسکن میوه بازدید صورت گرفت و سرمایه گذار پایانه آقای مهندس قلیزاده توضیحات مفصلی در این زمینه ارائه دادند.

رئیس پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری ضمن تقدیر از تلاش های سرمایه گذار در زمینه صادرات محصولات کشاورزی، از وضعیت فعلی مرکبات و کیوی و دانش قابل دسترس در این زمینه توضیحاتی ارائه نمودند.

آقای دکتر گل محمدی گفتند، قطعا راه اندازی این مجموعه تحول عظیمی را در صنعت مرکبات و کیوی ایران و به خصوص استان مازندران ایجاد خواهد کرد. ایشان همچنین خاطر نشان کردند استان مازندران ظرفیت بالایی در تولید سایر محصولات نیمه گرمسیری مانند بری ها و تمشک را دارد که می تواند با صادرات آنها ارزآوری قابل توجهی برای کشور داشته و محدودیتی برای کشت محصولات اصلی مانند برنج نیز نخواهند داشت.

ایشان با توجه به جایگاه استان در رتبه نخست محصولات باغبانی کشور وجود این پایانه که مجهز به آخرین فناوری های روز دنیا بوده، نقش مهمی در صادرات و ارزآوری برای کشور و استان خواهد داشت.

 

منبع خبر
روابط عمومی پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.4.0
    V5.7.4.0